prawo autorskie kancelaria warszawa ad casum

Ad Casum – mecenasi sztuki

W czasie tegorocznych majowych targów sztuki Frieze w Nowym Jorku Kancelaria Ad Casum była partnerem warszawskiej galerii sztuki Lokal_30.

Majowe targi sztuki Frieze elektryzują nowojorskie środowisko artystyczne. Co roku ten event gromadzi najbardziej wartościowe dzieła sztuki współczesnej z ponad 200 galerii z 30 krajów świata. W tegorocznej edycji targów, która miała miejsce od 5 do 8 maja, znalazły się również prace trzech pokoleń polskich artystek konceptualnych, odnoszących sukcesy w tej dziedzinie – nestorki, graficzki Natalii LL, uznanej rzeźbiarki i autorki instalacji wizualnych, Zuzanny Janin, i młodej, ale już odnoszącej sukcesy malarki Ewy Juszkiewicz.

Wśród pokazanych prac z Polski znalazła się m.in. słynna kolekcja posterów „Sztuka Postkonsumpcyjna” (1975) Natalii LL, wideoinstalacja prezentująca walkę pięściarską artystki z Przemysławem Saletą autorstwa Zuzanny Janin, „Walka” (2001), oraz serie obrazów Ewy Juszkiewicz będące XXI-wiecznymi malarskimi parafrazami XVIII- i XIX-wiecznych obrazów.

Partnerem prawnym galerii Lokal 30 była Kancelaria Ad Casum.

Więcej informacji o targach Frieze

Brak komentarzy

Przepraszamy, formularz komentarza jest obecnie zamknięty.